Brzesko wiadomości

Brzescy policjanci kontrolują, czy mieszkańcy noszą maseczki

Brzesko wiadomości. Policjanci każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska.

Policjanci, często wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą działania na terenie miasta i powiatu brzeskiego mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających dużą liczbę ludzi czy środkach transportu publicznego.

Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką. Pamiętajmy, że koronawirus nie zniknął i dlatego brzescy funkcjonariusze nadal prowadzą i będą prowadzić wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się wirusa, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji.

Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie zaleceń i obostrzeń może narazić nas lub inne osoby na utratę zdrowia i życia. Dlatego też kontrole będą cały czas prowadzone, ponieważ troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą.

Przypominamy również, że za niestosowanie się do wprowadzonych przez rząd ograniczeń policjant może nałożyć mandat w wysokości do 500 zł. Może też skierować wniosek o ukaranie do sądu. Wtedy grzywna może sięgnąć nawet 5 tys. zł.

źródło: KPP Brzesko

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search