Brzesko wiadomości

W Brzesku powstał Smart Plac. Skorzystają z niego dzieci i dorośli

Brzesko wiadomości. Na terenie Ogródka Jordanowskiego powstał pierwszy w Brzesku Smart Plac. To atrakcja, która może posłużyć nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Smart Plac to miejsce wypełnione chodnikowymi grami podwórkowymi, które rozlokowano na dwóch ogródkowych alejkach. Plac został uruchomiony z inicjatywy Stowarzyszenia Instytut Rozwoju Regionalnego.

– Uruchomienie Smart Placu w miejscu najczęściej odwiedzanym przez wypoczywających mieszkańców, to znakomity projekt, dlatego bez wahania podjęliśmy decyzję o finansowym wsparciu tej inicjatywy. Jestem przekonany, że jest to trafiona inwestycja w rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży, a Ogródek Jordanowski będzie jeszcze bardziej wypełniony spacerowiczami – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

Koszt inwestycji wyniósł 113 tys. zł, z czego 73 tys. pochodzi z gminnego budżetu. Pozostałe 40 tys. zł to dofinansowanie pozyskane przez stowarzyszenie z funduszu Unii Europejskiej (za pośrednictwem LGD „Kwartet na Przedgórzu”) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Źródło: brzesko.pl

 

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search