Brzesko wiadomości

17-letni Kamil z Brzeska walczy z ostrą białaczką. Potrzebna jest pomoc

Brzesko wiadomości. Sto tysięcy złotych. Tyle potrzebuje 17-letni Kamil Pajor z Brzeska, który jeszcze do niedawna był zdrowym i pełnym energii nastolatkiem. Wszystko zmieniła choroba, która w 2020 roku zaatakowała z wielką siłą. Okazało się, że za wszystkie bóle odpowiedzialna jest białaczka.
 
Do niedawna Kamil był zdrowym, pełnym energii nastolatkiem. Uwielbiał jeździć na rowerze, bawić się ze swoją młodszą siostrą i ciągle szukał możliwości zdobycia wiedzy o samochodach, które są jego wielką pasją. Zaczął średnią szkołę o profilu samochodowym we wrześniu 2019 r., i nie mógł się doczekać praktyk, nowych wyzwań i zdobywania nowych umiejętności.
 
 
Niestety, radość z nowych zadań nie trwała długo. W marcu 2020 roku na rodzinę Kamila spadła druzgocząca wiadomość. Kamil zachorował. Jego przeciwnikiem została ostra białaczka lifoblastyczna. 
Pierwsze leczenie, pierwsza chemia, radioterapia, dodatkowe leczenie wspomagające wątrobę oraz pozostałe organy.

Kamil to niezwykle waleczny chłopak. Dzielnie zniósł wypadanie włosów, osłabienia, wymioty, bóle brzucha, infekcje i wszystkie niedogodności, które mu towarzyszyły. 

Do tej pory nierozłączna czteroosobowa kochająca się rodzina została podzielona na 2 „domy”, Moja Siostra z 2,5-letnią córką w domu, a tata z Kamilem w szpitalu. Czas wzmożonego zachorowania na COVID dodatkowo nie ułatwiał sprawy. Wyobrażacie sobie jak to jest widzieć swoje ukochane dziecko przez pół roku tylko przez szybę? Nie móc go przytulić, pogłaskać czy szepnąć do ucha że jesteśmy z nim – mówi Natalia, Jego ciotka.
Kamil po pierwszym etapie leczenia wrócił do domu. Pojawiły się siły i chęci, udało mu się ukończyć kurs elektromechanika. Ale 17-latek wrócił do szpitala. W październiku 2021 roku przeszedł badania, które wykazały, że jego stan się pogorszył. Blisko 70% zajętego szpiku kostnego przez komórki nowotworowe, dodatkowo zajęty częściowo układ nerwowy. 
 
Kamil ma podawaną chemię i z każdym dniem jest słabszy. Mimo to jest dzielny, bo snuje plany i dzieli się swoimi marzeniami. Aby te mogły się spełnić Kamil potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego.
 
Do końca roku trwa intensywne leczenie, szukanie dawcy szpiku i przygotowywanie organizmu do tego zabiegu.
 
Społeczność Brzeska chce pomóc chłopakowi. Powstała zrzutka i grupa z licytacjami. Pomóc może każdy. Link do zrzutki znajdziecie TUTAJ.

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search