Brzesko wiadomości

Huczna premiera pierwszego spektaklu seniorów z Vesny [ZDJĘCIA]

Brzesko wiadomości. Po wielu tygodniach przygotowań w restauracji Rzym w Brzesku odbyła się premiera spektaklu „Ta nasza młodość”. Sztuka teatralna, napisana i wyreżyserowana przez Jana Jakuba Należytego, jest pierwszym spektaklem, w którym wystąpiła grupa teatralna seniorów działających ze Stowarzyszeniem Vesna.

W spektaklu stworzonym przez Należytego zagrali m.in. zawodowi aktorzy z krakowskich i warszawskich scen. Fabuła spektaklu opiera się na postaci Zosi, która obchodzi swoje urodziny w gronie męża Tadeusza oraz przyjaciół. W trakcie przyjęcia pojawia się gość, który zakłóca sielski nastrój spotkania.

Rzecz dotyczy pewnego spotkania urodzinowego, na którym pojawia się nieproszony gość. Czy urodzinowi goście skorzystają z jego oferty? (…) – mówi Jan Jakub Należyty.

W spektaklu wystąpili: Franciszka Klimek, Bogusława Komęza, Danuta Macheta, Stanisława Pajor, Bogumiła Piechnik, Małgorzata Przybyło, Maria Stolińska, Barbara Zachara, Jan Korwin-Kochanowski, Krzysztof Mariankowski, a także sam autor Jan Jakub Należyty. Śpiewającym aktorom akompaniowała Dorota Wasilewska.

Sztukę teatralną zrealizowano dzięki brzeskiemu Stowarzyszeniu Regiony Nowych szans „Vesna”. Dzieło powstało w ramach projektu Vesny „Senior Osada – strefa aktywności obywatelskiej”, który dofinansowano w ramach programu Aktywni+ Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

fot. Artur Gawle

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search