Brzesko wiadomości

Pierwsze dziecko urodzone w 2022 r. w brzeskim szpitalu to Jakub

Brzesko wiadomości. Pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w Brzesku, jest Jakub. Rodzice chłopca pochodzą z Poręby Spytkowskiej (gm. Brzesko). Noworodek urodził się 2 stycznia 2022 r. o godz. 10:10 w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Poród odbył się w sposób naturalny.

Noworoczny poród odbył się w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Chłopiec przyszedł na świat zdrowy. W momencie urodzenia masa noworodka wynosiła 3200 g, a wzrost 55 cm. Dziecko otrzymało 10 punktów w skali Apgar. Barbara i Grzegorz Garbaczowie, pochodzący z Poręby Spytkowskiej, dla swojego nowo narodzonego synka wybrali imiona Jakub i Aleksander.

W związku z nieustępującą sytuacją epidemiologiczną i brakiem możliwości odwiedzin w brzeskim szpitalu tradycyjny upominek i gratulacje rodzicom, w imieniu starosty Andrzeja Potępy, przekazała dyrektorka SPZOZ-u Alicja Syty. Towarzyszyły jej personel medyczny Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, zastępca dyrektora ds. lecznictwa, doktor Adelina Skupiewska, a także zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa, Ewa Chmielarz-Żwawa.

Fot. SPZOZ Brzesko

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search