Brzesko wiadomości

Barwny orszak podczas Święta Trzech Króli w Brzesku [ZDJĘCIA]

Brzesko wiadomości. Po roku przerwy, spowodowanej pandemią Covid-19, Orszak Trzech Króli znów przemaszerował przez ulice Brzeska. W obchodach wzięła udział duża grupa okolicznych mieszkańców. Spośród osób uczestników spora grupa dzieci uświetniła to wydarzenie w strojach nawiązujących do charakteru i przesłania tego święta.

Przed przemarszem odbyła się msza święta, którą odprawiono w kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła. Zaprezentowano tu jasełka wykonane przez wychowanków przedszkola siostry Leonii Nastał. Po wyjściu z kościoła kolumna orszaku uformowała się przed pomnikiem patrona Brzeska, św. Jakuba Starszego Apostoła.

Następnie mieszkańcy przeszli przez centrum miasta i dotarli do brzeskiego Rynku. Tam, przed nowo powstałą szopką, odbyło się misterium z udziałem Trzech Króli. W role mędrców wcielili się Krzysztof Bigaj, Szymon Gaczoł oraz Stanisław Kita. Orszakowi towarzysząca Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Wiesława Porwisza, która wykonała szereg najpopularniejszych polskich kolęd.

Na centralnym placu miasta podczas uroczystości pojawili się m.in. lokalni samorządowcy. Burmistrz Tomasz Latocha przygotował dla dzieci, które przebrały się w stroje nawiązujące do Święta Trzech Króli, specjalne upominki, a pozostałe dzieci obdarowano słodyczami.

Fot. brzesko.pl

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search