Brzesko wiadomości

20-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, później staranował radiowóz

Brzesko wiadomości. W miejscowości Gnojnik doszło do pościgu DK 75, podczas którego brzeska drogówka próbowała zatrzymać samochód prowadzony przez młodego kierowcę. Chłopak nie zatrzymał się wcześniej do kontroli drogowej, ponieważ… nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. W trakcie 17-kilometrowego pościgu 20-latek wjechał w radiowóz, a także popełnił szereg wykroczeń. Zatrzymanemu może grozić teraz m.in. 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Gnojniku na drodze krajowej nr 75. Policjanci z brzeskiej drogówki, w trakcie patrolu, zauważyli pędzącego VW golfa. Na krótkim odcinku drogi kierowca zdążył popełnić kilka wykroczeń. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania drogowego pirata, który – mimo wyraźnych sygnałów obligujących do zatrzymania pojazdu – jechał dalej.

W trakcie ucieczki kierujący golfem popełniał kolejne wykroczenia – m.in. kilkukrotnie tracił panowanie nad samochodem zjeżdżając na przeciwległe pobocze i zmuszał jadące z naprzeciwka pojazdy do zjechania na pobocze.

Pościg zakończył się po przejechaniu blisko 17 kilometrów. Policjanci zmusili kierującego do zatrzymania pojazdu blokując go. Jednak 20-latek gwałtownie cofnął, po czym staranował i uszkodził radiowóz. Funkcjonariusze drogówki wybiegli wtedy z radiowozu i obezwładnili kierującego. Po jego wylegitymowaniu sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego.

Policjanci zbadali kierowcę alkotestem – urządzenie wskazało, że mężczyzna był trzeźwy. Młodzieniec tłumaczył, że powodem ucieczki był fakt, że nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Po zatrzymaniu 20-latek przyznał, że ukończył już kurs prawa jazdy, ale nie przystąpił do egzaminu. Teraz plany związane z uzyskaniem dokumentu uciekinier będzie musiał odłożyć w czasie na nie mniej niż kilka lat.

Zatrzymany spędził w policyjnym areszcie całą noc. Następnego dnia przedstawiono mu zarzut w związku z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli, co kwalifikowane jest jako przestępstwo. Za to grozi młodzieńcowi do 5 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. Z kolei w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi do sądu zostanie skierowany odrębny wniosek. Za szereg wykroczeń grozi 20-latkowi grzywna do 30 tys. zł.

fot. policja.gov.pl

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search