Brzesko wiadomości

Rekordowa zbiórka krwi w komendzie policji w Brzesku

Brzesko wiadomości. Podczas zorganizowanej przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku akcji krwiodawstwa zebrano ponad 19 litrów bezcennego płynu. Przedsięwzięcie zorganizowano dzięki Klubowi Honorowych Dawców Krwi, który działa przy brzeskiej komendzie.

Z powodu pandemii COVID-19 zapasy krwi w stacjach krwiodawstwa w całym kraju drastycznie się zmniejszyły. W tej sytuacji nie pomogła rosyjska agresja na Ukrainę, co wiąże się z napływem uchodźców do Polski zza wschodniej granicy. Ukraińcy mogą wymagać w tej sytuacji natychmiastowego leczenia.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie wzorowo odnalazła się lokalna społeczność. Na apel o pomoc w zebraniu krwi licznie odpowiedzieli zarówno funkcjonariusze i pracownicy cywilni brzeskiej KPP, policyjni emeryci, jak i mieszkańcy Brzeska i sąsiednich miejscowości.

W tzw. krwiobusie, czyli mobilnym punkcie poboru krwi zarejestrowanych zostało 50 osób. Dzięki 45 krwiodawcom, a także ekipie krakowskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa udało się oddać w sumie 19,1 l krwi.

Podczas tej akcji funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku st. asp. Marcin Ćwioro przekroczył ilość 12 litrów oddanej krwi. Za tę ofiarność otrzymał tytuł i srebrną odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia”.

Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się w Brzesku 2 czerwca.

fot. policja.gov.pl

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search