Brzesko wiadomości

W Brzesku wymieniono uliczne i parkowe latarnie

Brzesko wiadomości. Pierwszy etap, zaplanowanej na ten rok w Brzesku, kompleksowej wymiany ulicznych i parkowych latarni został zakończony. Inwestycję przeprowadzono w miejscach, które wskazał Urząd Miejski. Lampy wymieniono m.in. przy placu Kazimierza Wielkiego, gdzie postawiono latarnie parkowe.

W wielu miejscach gminy Brzesko lamp nie wymieniano już od wielu lat, a lokalny budżet corocznie kurczył się z powodu opłat związanych z konserwacją oświetlenia. Dodatkowym impulsem do tego typu inwestycji były względy estetyczne i bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W związku z tym brzeski samorząd podjął decyzję o wymianie ulicznych lamp.

Na początek całej inwestycji prace przeprowadzono na terenie zieleni miejskiej przy placu Kazimierza Wielkiego, gdzie usunięto stare lampy ze słupami, które zastąpiono stylizowanymi latarniami parkowymi. Następnie instalacje oświetleniowe zamieniono na nowocześniejsze wzdłuż ulic Uczestników Ruchu Oporu i Zielonej oraz na placu Zwycięstwa. Zakres prac, które przewidziano w tym etapie przedsięwzięcia objął także ulicę Mościckiego (pomiędzy placem Targowym a Galerią Odyseja).

Prace przy modernizacji infrastruktury oświetleniowej przeprowadzili pracownicy i podwykonawcy przedsiębiorstwa Tauron Nowe Technologie S.A. Jeszcze w tym roku zrealizowany zostanie drugi etap całej inwestycji. W najbliższym czasie nastąpi odnowa wymagających odświeżenia słupów oświetleniowych w obrębie miasta.

fot. brzesko.pl

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search