Brzesko wiadomości

Brzescy policjanci wzięli udział w charytatywnym turnieju

Brzesko wiadomości. W miniony weekend brzescy policjanci zamienili mundury na sportowe stroje i wzięli udział w charytatywnym turnieju piłki halowej, który zorganizowano na rzecz bocheńskiej fundacji Auxilium. Miejscowi funkcjonariusze, w myśl hasła polskiej policji „Pomagamy i chronimy”, wykorzystali swoją pasję na aktywną pomoc niepełnosprawnym i dzieciom.

W sobotę, 26 marca, w hali sportowej w Łapczycy (gm. Bochnia) odbył się I Charytatywny Turniej Piłki Halowej Activlab Cup na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxiilium. Głównym celem zawodów była zbiórka pieniędzy, m.in. na pokrycie kosztów rehabilitacji podopiecznych fundacji.

Udział w turnieju, dla obchodzącej w tym roku 10-lecie fundacji Auxiilium, wzięli mundurowi z dwóch komend powiatowych policji, w Brzesku i Wieliczce, a także pracownicy Kopalni Soli Wieliczka. Łącznie w turnieju udział wzięli zawodnicy z 12 drużyn.

Brzescy policjanci ukończyli zawody na 6. miejscu. Bardzo wyrównany mecz ćwierćfinałowy drużyna reprezentująca KPP Brzesko przegrała dopiero po rzutach karnych. Tuż za brzeszczanami, na pozycji 7., uplasowali się funkcjonariusze z Wieliczki. Wyniki w piłkarskim turnieju były jednak tylko tłem dla pomocy potrzebującym.

fot. policja.gov.pl

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search