Brzesko wiadomości

Patryk Rogóż z Borzęcina wicemistrzem świata MMA

Brzesko wiadomości. W dniach 23–27 marca w Amsterdamie odbyły się mistrzostwa świata GAMMA 2021, podczas których borzęcinianin, Patryk Rogóż, zdobył srebrny medal. W amatorskich zawodach, w których wzięło udział blisko 100 reprezentacji, Polska zdobyła pięć złotych oraz trzy srebrne medale. Dzięki ośmiu wywalczonym medalom Polska zdobyła tytuł drużynowego wicemistrza świata MMA 2021.

Zawody miały się planowo odbyć w grudniu zeszłego roku w Berlinie, ale ze względu na obostrzenia związane z pandemią zostały przełożone na marzec br. Turniej został zorganizowany przez międzynarodową organizację zrzeszającą ponad 100 krajowych federacji mieszanych sztuk walki. Reprezentant Polski, wychowanek bocheńsko-brzeskiego klubu „Fightman”, Patryk Rogóż zdobył w kategorii 93 kg wicemistrzostwo świata. W półfinale nasz zawodnik zwyciężył Hiszpana, Alberta Marina Blanco. W walce finałowej nie zdołał jednak pokonać Kazacha, Kairatbeka Żarekejewa.

– Cieszę się, że po raz drugi miałem okazję reprezentować nasz kraj podczas takiej imprezy, jaką są mistrzostwa świata! Jest to wielki zaszczyt oraz wyróżnienie dla mnie, jako sportowca. W walce finałowej zmierzyłem się z zeszłorocznym mistrzem świata oraz trenerem kadry Kazachstanu. Walka trwała półtorej rundy. Bój bardzo twardy, na wysokim poziomie, niestety dałem się trafić bardzo mocnym kolanem w wątrobę, co zakończyło dalszą rywalizację. Pozostał lekki niedosyt, ponieważ byłem już tak blisko największego trofeum. Mimo to jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku i dziękuję wszystkim dobrym ludziom za wsparcie i doping – mówi Patryk Rogóż.

Świeżo upieczony wicemistrz świata ma nadzieję, że los skojarzy go ponownie z Kazachem w niedalekiej przyszłości.

Nie mam zamiaru spoczywać na laurach i już planuję kolejne starty, między innymi podczas mistrzostw Europy w Gruzji, które odbędą się we wrześniu. Tam mam zamiar stanąć na pierwszym miejscu podium – uzupełnia Rogóż.

Organizowany w konstytucyjnej stolicy Holandii turniej był mocno „obstawiony” przez ekipy z całego świata. Jeszcze w tym roku odbędzie się kolejna edycja mistrzostw świata GAMMA 2022.

Klasyfikacja końcowa turnieju mistrzostw świata MMA (odpowiednio: złoto, srebro, brąz, w nawiasie suma):

1. Kazachstan: 7, 8, 2 (17)
2. Polska: 5, 3, 0 (8)
3. Stany Zjednoczone: 3, 1, 4 (8)
4. Kirgistan: 2, 2, 9 (13)
5. Azerbejdżan: 2, 1, 2 (5)
6. Indie: 1, 4, 6 (11)
7. Gruzja: 1, 2, 2 (5)
8. Holandia: 1, 1, 1 (3)
9. Australia: 1, 1, 1 (3)
10. Hiszpania: 1, 0, 5 (6) 

fot. borzecin.pl

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search