Brzesko wiadomości

Brzesko. Przy Szkole Podstawowej nr 1 otwarto boisko [ZDJĘCIA]

Brzesko wiadomości. W czwartek, 2 czerwca oficjalnie otwarto przebudowane boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzesku. Mimo że zmodernizowany obiekt czynny był już od jesieni ubiegłego roku, to oficjalne jego otwarcie zaplanowano teraz, jako jedno z wydarzeń organizowanych z okazji Dnia Dziecka.

W trakcie uroczystości szkołę odwiedziły dzieci z dwóch brzeskich przedszkoli – „Jedynki” oraz „Czwórki”. Przedszkolaki przybyły przebrane za postacie znane z popularnych bajek i baśni. Ich kostiumy powstały w ramach zajęć prowadzonych przez obie placówki we współpracy z Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe – chłopcy ze starszych klas wzięli udział w I Turnieju piłki nożnej o puchar przechodni ufundowany przez dyrektora szkoły. Dla młodszych dzieci przygotowano wielobój złożony z konkurencji dostosowanych do ich wieku.

Rozgrywkom towarzyszyły pokazy w wykonaniu szkolnego zespołu cheerleaderek. Kulminacyjnym punktem czwartkowych uroczystości był międzypaństwowy mecz piłki nożnej Polska–Ukraina, w którym zmierzyli się uczniowie z Brzeska oraz ich ukraińscy koledzy, którzy od pewnego czasu – z powodu trwającej tam wojny – uczęszczają do tej szkoły.

Przebudowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzesku zakończyła się jesienią ubiegłego roku. Stara asfaltowa płyta została zastąpiona w pełni bezpieczną nawierzchnią ze sztucznej trawy. Inwestycja, której całkowity koszt wyniósł ok. 250 tys. złotych, została zrealizowana przy dofinansowaniu z programu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa MIRS” w wysokości 44 tys. złotych. Większa część kosztów (ponad 200 tys. zł) została pokryta ze środków własnych gminy Brzesko. Była to czwarta tego typu inwestycja zrealizowana przez brzeski samorząd.

Tuż przed przebudową boiska wykonano prace związane z rewitalizacją zieleni na terenie bezpośrednio sąsiadującym z boiskiem. Koszt rewitalizacji terenów zielonych przy Szkole Podstawowej nr 1 wyniósł ponad 41 tys. złotych, z czego blisko 34,5 tys. zł to środki własne gminy Brzesko, a ok. 7 tys. zł to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

źródło: brzesko.pl, fot. brzesko.pl

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search